عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۳/۱۱/۰۶ - ۶:۲۵

گستاخی یک خانم اجنبی دیگر در تهران!

 
0   0   1 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،اظهارات نایب‌رئیس مجلس قانونگذاری آلمان و دخالت او در امور کشورمان با انتقادات زیادی همراه بود. کلودیا روت  بعدازظهر دیروز در فرهنگستان علوم با محمدرضا عارف دیدار(!) و درباره مسائل مختلف داخلی و خارجی گفت‌وگو کرد. البته روت دلیل دیدارش با عارف را نیز توضیح داد.
روت در ابتدای این دیدار با بیان اینکه آمده تا از تحلیل‌های عارف در زمینه مسائل داخلی استفاده کند، ضمن دخالت آشکار در مسائل داخلی کشورمان گفت: من آمده‌ام تا یک سال مانده به انتخابات مجلس بدانم که در سفر بعدی خود، شما از من در چه جایگاهی دعوت خواهید کرد. وی در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات سال 88 تصریح کرد: ما در سال 2009 (88) شاهد حرکت‌هایی در جامعه مدنی ایران بودیم و نمودهای آن را در جامعه شما دیدیم که دانشجویان و جوانان آزادی می‌خواستند. روت ادامه داد: پیامدهای انتخابات 88 در جامعه ایران هنوز ادامه دارد و ما در ماه‌های اخیر حرف‌هایی را درباره رفع حصر و حرف‌هایی از این قبیل شنیده‌ایم و به عقیده من حصر خانگی باید برداشته شود و اگر این اتفاق بیفتد فکر می‌کنم مردم رضایت بیشتری خواهند داشت و من امیدوار بودم این حصر برداشته شود. نایب‌رئیس مجلس آلمان با بیان اینکه من یک فعال حقوق بشر هستم، تصریح کرد: به عقیده من انسان باید اصلاحات حقوق بشری را ابتدا در خانه خود درست کند و بعد از آن به گوآنتانامو و ابوغریب انتقاد کند. وی ادامه داد: آقای پناهی (از فعالان فتنه 88) فیلمساز مورد علاقه من است و او فیلم‌های زیبایی مانند آفساید را درست کرده که در آنجا به علاقه زنان ایران به فوتبال می‌پردازد و به عقیده من این حرف درستی است که زنان باید بتوانند در ورزشگاه‌ها ورود کنند.
در واکنش به این مداخله گستاخانه، منصور حقیقت‌پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از پیگیری این مداخله غیرمسؤولانه خبر داد. حقیقت‌پور با اشاره به اظهارات مداخله‌جویانه رئیس مجلس آلمان در امور کشورمان، گفت: اظهارات مداخله‌جویانه نایب‌رئیس مجلس آلمان در امور ایران محکوم است و مقامات وزارت امور خارجه، مجلس و سایر دستگاه‌های مسؤول بار دیگر در انجام وظایف خود کوتاهی کردند. وی افزود: طبق آنچه به ما گفته شده به این مقامات در کشورهای‌شان تفهیم شده که نباید هنجارشکنی کنند و ما این موضوع را مورد پیگیری قرار خواهیم داد و تمام ملاقات‌های وی در ایران باید لغو شود. نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: نازی‌ها اگر راست می‌گویند اشتباهات تاریخی خود را جبران کنند البته ما به طور قطع این دخالت آشکار نایب‌رئیس مجلس آلمان را مورد پیگیری قرار خواهیم داد.
محمدحسن آصفری، دبیر کمیسیون امنیت ملی نیز ضمن محکوم کردن این اظهارات مداخله‌جویانه، گفت: آقای عارف بهتر است در رفتار و کردار خود با میهمانان خارجی به گونه‌ای عمل نکند که اسباب سوءاستفاده غربی‌ها علیه کشور و نظام فراهم شود.

وطن امروز
:
اين خانم نظرخودش را گفته آقاي دكترعارف هم به عنوان مسئول دولتي باايشان ملاقات نكرده دلواپس بباش
0   0
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان