عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۳/۱۰/۰۵ - ۱۸:۵۹

تحقیقات نشان می دهد ورزشهای فکری موجب قویتر شدن عضلات بدن می گردد!

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد فکر کردن به یک تمرین ورزشی می تواند موجب قویتر شدن عضلات بدن شده و از ضعیف شدن انها جلوگیری نماید.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران، محققان بر این باورند فکر کردن به تمرین جسمانی می تواند به اندازه انجام ان حرکت در قوی نمودن عضلات بدن سهم داشته باشد.تحقیق جدید که در روزنامه نوروفیزیولوژی به چاپ رسیده است ادعا می نماید که فکر نمودن به یک تمرین بدنی می تواند در قوی نمودن اندام بدن نقش اساسی داشته باشد.قبلا محققان اعتقاد داشتند قوی شدن بدن و عضلات وابسته به تمرینات بدنی است اما تحقیق جدید خلاف این گفته را اثبات می نماید.

دانشمندان داشنگاه اوهایو با برسی دو گروه به شواهد جدید دست یافتند.انها مچ دستان تعدادی از افراد داوطلب را باندپیچی نمودند و به انها گفتند به مدت 11 دقیقه در مکانی ثابت نشسته و تنها به ورزش کردن و قوی شدن بازوهای خود فکر نمایند.انها می بایست 5 روز هفته را بدین شیوه سپری می نمودند.گروه دیگر ازمایش شده ازاد بودند و چنین محدودیتهایی نداشتند.

نتایج بدست امده نشان داد که رابطه بین ذهن و اندام بدن بیش از ان چیزی است که ما تصور می نماییم.در پایان 4 هفته ازمایش افرادی که تنها با فکر کردن به ورزش می پرداختند نسبت به سایر افراد به میزان دو برابر نسبت به بقیه افراد قویتر بودند.این افراد همچنین از ذهن قوی برخوردار بودند به خاطر اینکه تمرینات فکری روی عضلات عصبی انها تاثیر گذاشته بود

به گزارش دانشگاه اوهایو دانشمندان از مدتها قبل معتقد بودند بین ذهن و کنترل و هماهنگ سازی عضلات ارتباط نزدیکی وجود دارد.حتی می توان در بین ورزشکاران مشاهده نمود که برخی از انها به تمرین تکنیکهای فکری می پردازند.

برایان کلارک

پروفسور برایان کلارک متخصص فیزیولوژِ و اختلالات عصبی می گوید:"انچه که تحقیقات ما نشان می دهد این است که تمرینات فکری می تواند به عنوان یک ابزار ارزشمند برای جلوگیری از ضعیف شدن عضلات افراد معلول که توان حرکتی ندارند تبدیل گردد.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان