عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۳/۹/۲۹ - ۵:۳۳

ویکی لیکس اسناد جدیدی از ترورهای سازمان سیا را منتشر کرد

«ویکی لیکس» با انتشار اسناد ترورهای «سیا» اعلام کرد «ترور» بخشی از سیاست‌های نهادینه شده آمریکا است.rn
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر، سایت «ویکی لیکس» که به انتشار اسناد محرمانه دولت آمریکا مشهور است، اخیرا سندی از سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) منتشر کرده که در آن چگونگی عملیات ترور شخصیت‌های سیاسی و نظامی تشریح شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، در این گزارش محرمانه تشریح شده که چگونه می‌توان از شر «اهداف بسیار با ارزش» یعنی سران جنبش‌های سیاسی و نظامی خلاص شد که ترور آنها می‌تواند تاثیری جدی بر مسیر جنبش‌های ضد آمریکایی بگذارد.بیشتر نمونه‌های ذکر شده در این گزارش، از ایرلند شمالی تا عراق، لیستی از عملیات کشتار و ترور سران شبه‌نظامیان و حتی جنبش‌های ملی‌گرا است.
در این گزارش به عملیات‌هایی که تاثیر زیاد یا کم بر سرنوشت جنبش ضد‌آمریکایی گذاشته است اشاره شده و نمونه نخست آن «سازمان راه روشنایی بخش» در پرو است که این جنبش را فورا از پای درآورد و نمونه دوم ترور سران جنبش‌های مقاومت فلسطینی مانند حماس بین سال‌های 2000 تا 2002 است که قدرت و همبستگی این جنبش‌ها را افزایش داده است وحتی سبب تقویت حمایت مردمی از آنان شده است.در انتهای این گزارش آمده است که ترورهای رژیم صهیونیستی در همه مراحل ناکام بوده یا نتایج عکس به بار آورده به طوری که به امنیت این رژیم صدمه زده است.

فارس

برچسب ها : ویکی لیکس | سیا | اسناد جدید |نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان