عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۳/۹/۲۴ - ۲۰:۵۷

تانکر مواد منفجره هدایت شونده، سلاح جدید داعش!+عکس

منابع نظامی عراق روز دوشنبه ۱۵ دسامبر در گزارشی از رویکرد نظامی جدید داعش در برابر نیروهای عراقی خبر داد. داعش از تانکرهای بزرگ و بشکه‌های مواد منفجره آتش زا که بمبگذاران انتحاری آن‌ها را هدایت می‌کنند استفاده می‌کند.
 
0   0   0 نظر

منابع نظامی عراق روز دوشنبه ۱۵-۱۲-۲۰۱۴ در گزارشی از رویکرد نظامی جدید داعش در برابر نیروهای عراقی خبر داد. داعش از تانکرهای بزرگ و بشکه‌های مواد منفجره آتش زا که بمبگذاران انتحاری آن‌ها را هدایت می‌کنند استفاده می‌کند.

به گزارش دیلی خبر به نقل از العربیه، در سلاح جدید داعش، تانکرهای مجهز به مواد منفجره از چهار طرف با ورق‌های آهنی به صورت مستطیل پوشانده می‌شود و به شکل یک خودروی زره پوش در می‌آید. سپس فاصله میان بشکه‌های مواد منفجر را با شن و ماسه و گوی فلزی پر می‌کنند.

راننده یا بمبگذار انتحاری این زره پوش مملو از مواد منفجره، قادر است که از دریچه‌های مخصوص قسمت جلوی آن مسیر خود را تشخیص دهد و به هدف مورد نظر نزدیک شود. او برای هدف گیری دقیق از طریق دستگاه بی‌سیم از شخص دیگری در اتاق کنترل عملیات «هدایت کننده» کمک می‌گیرد.

به گفته ناظران نظامی، ظاهر این زره پوش مانند حیوان خارپشت طراحی شده و نیروهای عراقی با سلاح متعارف، مانند موشک یا کلاشینکوف قادر نیستند آن را منهدم کنند. این خودرو تنها با بمباران جنگنده‌ها و از طریق موشک‌های هدایت شده هواپیما‌ها منهدم می‌شود.

هر یک از این زره پوش‌ها با ۱۰ بشکه مواد منفجره مجهز شده، به طوری که وقتی منفجر می‌شود صدای انفجار آن تا ۳۰ کیلومتری اطراف هدف به وضوح شنیده می‌شود.

به گفته منابع نظامی عراق سلاح جدید داعش بسیار کشنده و خطرناک است.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان