عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۳/۹/۱۴ - ۱۰:۰۴

ایرانیترین شهر روسیه در داغستان!+عکس(صوت)

ایران اماده است در جشن ایرانی ترین شهر روسیه شرکت نماید.
 
0   1   0 نظر

به گزارش دیلی خبر، ایران آماده است در جشنگیری سالگرد شهر دربند، این "ایرانیترین" شهر روسیه واقع در جمهوری داغستان شرکت کند. دربند در گذرگاه باریکی میان دریای خزر و دامنه کوه های قفقاز قرار دارد و در 2015 از تاسیس آن 2000 سال خواهد گذشت.

به این مناسبت مرکز مطالعات ایران و اور اسیا – ایراس، برنامه گسترده علمی تهیه می کند. خانم ماندانا تیشه یار قائم مقام موسسه ایراس در مصاحبه با ایوان زاخاروف خبرنگار ما در باره جزئیات آن چنین تعریف کرد:

 

 در روسیه نیز برای برگزاری 2000 سال دربند آماده می شوند. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه فرمان جشن گرفتن 2000- مین سال تاسیس شهر دربند جمهوری داغستان" را امضا کرد. رسانه ها نوشتند که مبلغ کل تامین پولی این جشن به حدود 1/8 میلیارد روبل می رسد و تخصیص این وجوه امکان خواهد داد که بسیاری مسایل این شهر کثیر الملله حل شوند. در چارچوب تدارک جشن، دربند مرفه شده و در آن جاده ها و دبیرستان ها و بیماستان های جدیدی ساخته شده و واحد های میراث تاریخی: دژ، مسجد و کلیسا احیا و بازسازی خواهند گردید. می دانیم که یک تعداداز آنها منجمله نارین قله و بخش قدیمی دربند در لیست میراث جهانی یونسکو قید شده است. به دربند همچنین لقب افتخاری یونسکو - "یکی از خویشتن دار ترین شهر های جهان" اعطا شده است.


 جمهوری آذربایجان نیز می خواهد در جشنگیری این شهر بسیار قدیم سهم بگیرد و برای ساخت یک مجموعه ورزشی و بازسازی خیابان حیدر علی یف و پارک نظامی گنجوی با پول خود ابراز آمادگی کرده است.
مراسم جشن در دربند در بهار شروع می شود.
 گفتنی است که به مناسبت سالگرد عنقریب، سال 2015 در روسیه سال دربند اعلام شده است.

صدای روسیه
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان