عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۳/۹/۰۴ - ۷:۵۴

نحوه ارائه پنل‌‎خورشیدی به مشترکان خانگی

مسعود خانی حداکثر هزینه نصب این سامانه را 9.5 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: طبق قانون 50 درصد این رقم یعنی حداکثر 4 میلیون و 700 هزار تومان توسط توانیر به عنوان وام بلاعوض پرداخت می‌شود.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر،مجری طرح‌های عوارض برق توانیر جزئیات نحوه واگذاری پنل‌های خورشیدی به مشترکان خانگی را تشریح کرد.

به گزارش پاون، مسعود خانی گفت: در راستای اجرای بند ز تبصره 9 قانون بودجه سال 93 و همچنین اجرای دستور وزیر نیرو، ثبت‌نام از مشترکان برق خانگی برای نصب سامانه‌های خورشیدی یک هفته آغاز شده و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

وی تاکید کرد: این اختیار به شرکت‌های توزیع داده شده است که این زمان را یک هفته دیگر تمدید کنند.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند با حضور در شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه خود، اقدام به ثبت نام و اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص نصب سامانه‌های خورشیدی کنند.

وی با بیان این که 50 درصد از هزینه نصب سامانه فتوولتاییک به صورت بلاعوض از محل منابع عوارض برق پرداخت می‌شود، گفت: دراین طرح پیمانکارانی که صلاحیت آنها به تایید رسیده باشند ، برای نصب سامانه های خورشیدی برای مشترکان ثبت نام شده، از سوی شرکت برق معرفی و نیمی ازهزینه سامانه نصب شده توسط صنعت برق پرداخت می شود.

وی از نصب پنل های فتوولتاییک یک کیلوواتی برای 10 هزار نفر از مشترکان برق خبر داد و اظهار داشت: در طول یک هفته‌ای که از ثبت نام گذشته است استقبال از این طرح در کلان شهرها بیش از شهرهای کوچک بوده است.

مجری طرح‌های عوارض برق توانیر یادآور شد:بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، نیروگاه‌های خورشیدی تا ظرفیت یک کیلووات برای مشترکان خانگی نصب می‌شود و تا سقف 4 میلیون و 700 هزار تومان از محل عوارض برق به عنوان وام بلاعوض به مشترکان پرداخت می‌شود که در مجموع 470 میلیارد ریال به این دوره از اجرای این طرح اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان علاوه بر تامین میزان برق اضافه مورد نیاز از طریق شبکه سراسری، برق مازاد خود را می‌توانند به شرکت توزیع بفروشند.

وی با تاکید بر این که خانوارهایی که کمتر از 100 کیلووات ساعت در ماه برق مصرف کنند، هزینه برق آنها با استفاده از این سامانه به طور کامل رایگان می‌شود، گفت: هزینه برق خانوارهایی که تا 200 کیلووات ساعت برق در ماه مصرف می‌کنند ، 70 درصد کاهش می‌یابد.

وی حداکثر هزینه نصب این سامانه را 9.5 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: طبق قانون 50 درصد این رقم یعنی حداکثر 4 میلیون و 700 هزار تومان توسط توانیر به عنوان وام بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت منابع و زمانی در اجرای این طرح گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پس از تکمیل ثبت‌نام و ارزیابی فنی و مکانی متقاضیان حداکثر تا پایان امسال این پنل‌ها نصب می شود.

وی خاطرنشان کرد: ادامه اجرای این طرح در سال آینده منوط به تصویب و در نظر گرفتن منابع مالی در قانون بودجه است.

منبع:تسنیم
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان