عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۲۱:۵۱

بازار سیاه بلیت فروشی در دهه 50+عکس

با این که اینترنتی کردن خرید بلیت های مسابقات ورزشی، نقطه ضعف های بسیاری دارد اما حداقل یکی از مشکلات ظاهرا همیشگی فوتبال ایران یعنی وجود بازار سیاه در خرید و فروش بلیت را کمتر کرده است.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران این روز ها بالا بودن قیمت بلیت مسابقات لیگ برتر انتقاد هایی را در پی داشته است.اگر چه تماشاگر فوتبال در ایران به تازگی عادت به نخریدن بلیت و دیدن مجانی بازی و یا خرید بلیت هزار تومانی کرده است، اما هنوز هم در بازی هایی که بلیت آنها کم یاب می شود امکان بازار سیاه برای خرید بلیت وجود دارد.

اما جالب است بدانیم فوتبال ایران از همان ابتدا با این مشکل رو به رو بوده است و بازار سیاه بلیت حداقل قدمتی حدودا 50 ساله در فوتبال ما دارد!

در زیر یک نمونه از یادداشت هفته نامه کیهان ورزشی در سال 1350 را می خوانیم که در بخشی به گرانی بلیت و وجود بازار سیاه در خرید بلیت مسابقات فوتبال اشاره کرده است:

    این روزها که تب فوتبال بالا گرفته است مشکل جدیدی برای تماشاگران به وجود آمده است و آن ها که بعد از مدت ها دلشان به این خوش بود که زیر جایگاه، صندلی های شماره دار دارد و اگر بلیت گران است لا اقل جایی برای نشستن پیدا می شود. اما به تازگی  دلال و بلیت فروش دست دوم بازار آزادی به وجود آورده اند و اکثر بلیت ها را زودتر خریداری می کنند و به مردم با بهای گرانتر می فروشند . بعضی از تماشاگران برای خرید بلیت صبح روز مسابقه اقدام می کنند . با این و جود این دسته نیز گاهی دست خالی بر می گردند. و اینان از این وضع بازار مصنوعی بیشتر ناراضی اند. چنانکه یکی از ایشان می گفت هفته پیش بازی پرسپولیس و عقاب 35 تومان برای یک بلیت پرداخت کرده است . این را نمی دانم محض اطلاع سازمان تربیت بدنی بنویسم یا فدراسیون فوتبال یا مردمی که باید اینظور مجازات شوند؟
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان