عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۴:۵۸

غیبت ۱۵ بازیکن لیگ برتری در اردوی تیم جوانان/ منافع باشگاهی مهمتر از منافع ملی!

تیم‌های لیگ برتری حاضر نشدند بازیکنان عمدتا نیمکت نشین خود را در اختیار تیم ملی جوانان قرار دهند تا کادر فنی در فاصله یک ماه مانده به جام جهانی این تیم را آماده کند.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران تیم‌ ‌ملی فوتبال جوانان ایران که برای رقابت‌های جام جهانی کمتر از ۲۰ سال کره جنوبی آماده می‌شود حدود یک ماه دیگر باید نخستین بازی خود را مقابل کاستاریکا برگزار کند.

امیر حسین پیروانی چند روز پیش ۳۰ بازیکن را به اردوی این تیم دعوت کرد تا در پایان ۲۳ بازیکن را به همراه خود به کره ببرد. این اردو از روز گذشته در کمپ تیم‌های ملی آغاز شد، اما همه چیز آن طور که سرمربی تیم‌ ‌ملی جوانان انتظار داشت، پیش نرفته است.

با توجه به حضور تعداد کثیری از تیم‌ ‌ملی در لیگ برتری باشگاه‌ها اجازه حضور بازیکنان خود را در این تیم ندادند تا تیم‌ ‌ملی روز گذشته (دوشنبه) تمرینات خود را پیگیری کند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که برخی از بازیکنان در تیم‌های باشگاهی خود به میدان نمی‌روند و عمدتا بازیکنان نیمکت‌نشین هستند.

طبق اعلام باشگاه‌ها آنها بازیکنان خود را در پایان لیگ برتر تحویل تیم‌ ‌ملی می‌دهند که این مسابقات هم روز پانزدهم اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد. با توجه به استراحت سه تا چهار روزه بازیکنان برای تغییر روحیه آنها نهایتا روز نوزدهم اردیبهشت ماه به تیم‌ ‌ملی می‌رسند و تنها با چهار روز تمرین در تهران که عمده این تمرینات هم ریکاوری خواهد بود روز ۲۳ اردیبهشت ماه عازم کره جنوبی می‌شوند و روز ۳۱ این ماه هم مقابل کاستاریکا قرار می‌گیرند. بدون شک چنین شرایطی به آماده سازی تیم‌ ‌ملی لطمه خواهد زد و این تیم نمی‌تواند به آمادگی کامل مقابل رقبای آمریکایی، اروپایی و آفریقایی خود با قدرت کامل حاضر شود.

در تمرین تیم‌ ‌ملی پانزده بازیکن از باشگاه‌های لیگ برتری غایب بودند و دیگر بازیکنان دسته یکی تیم‌ ‌ملی هم قرار است امروز به این تیم ‌اضافه شوند.

بازیکنان غایب در تمرین تیم‌ ‌ملی فوتبال به این شرح است:

تراکتورسازی: علی طاهران، محمد امین بهرامی، عارف آغاسی و کلاه‌سرخی

سایپا: رضا جعفری

ذوب آهن: نیما طاهری و مهران درخشانی مهر

سپاهان : عارف غلامی

استقلال خوزستان: حسن پور حمیدی

صنعت نفت آبادان: رضا جبیره و حسین ساکی

گسترش فولاد: نیما مختاری

نفت تهران: سینا خادم پور و شهاب عادلی

 پیکان: امیر روستایی

البته باشگاه نفت تهران و پیکان بازیکنان خود را در اختیار تیم‌ ‌ملی گذاشته بودند، اما با توجه به غیبت سایر بازیکنان لیگ برتری آنها هم بازیکنان خود را باز گرداندند.

برخی از بازیکنان دسته یکی هم از روزهای قبل به تیم‌ ‌ملی ‌اضافه شدند و ظرف امروز و فردا هم بقیه بازیکنان به تیم‌ ‌ملی می‌پیوندند. با این حال اسکلت تیم‌ ‌ملی را لیگ برتری تشکیل می دهند که حداقل تا پانزدهم اردیبهشت ماه نمی‌توانند در اردو حاضر شوند.

از باشگاه‌های لیگ برتری چند بازیکن در اردو حاضر هستند که چندان مورد استفاده باشگاه‌های خود قرار نمی‌گیرند.

مشخص نیست چه زمانی تیم‌های باشگاهی به اولویت‌های ملی توجه خواهند کرد و مصالح ملی به باشگاهی ترجیح می‌دهند.  فدراسیون فوتبال هر چه‌ زودتر باید با باشگاه‌ها رایزنی کند تا بازیکنان خود را در فاصله یک ماه باقی‌ مانده تا جام جهانی در اختیار کادرفنی تیم‌ ‌ملی قرار دهند.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان