عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۵

پراکندی ملی‌پوشان در اروپا و تیم ملی تعطیل، همه داشته‌های این روزهای هندبال

تعطیلی تیم ملی هندبال در حالی یکساله شد که مسئولان فدراسیون هندبال برای حضور تیم ملی در مسابقات کشورهای اسلامی اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران هندبال ایران در این روزها بدترین دوران خود را سپری می‌کند؛ روزهایی بدون تیم ملی، بدون سرمربی، بدون رئیس و بدون برنامه. با این شرایط باید گفت که وضعیت این رشته وخیم است و با ادامه این شرایط باید بر سر مزار آن نشست و تنها فاتحه خواند.

ملی‌پوشان هندبال ایران در یکی از آخرین بارهایی که دور هم جمع شدند به مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین در دی ماه سال گذشته برمی‌گردد، مسابقاتی که با تصمیم عرفان اسماعیلاجیچ، سرمربی وقت تیم ملی یک تیم نصفه و نیمه و بدون تعدادی از لژیونرها راهی بحرین شد.

طی یکسال گذشته آخرین حضور جدی تیم ملی در رقابت‌های رسمی به مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک در فروردین ماه در سوئد و پس از برگزاری یک اردوی 20 روزه برمی‌گردد، مسابقاتی که با ناکامی ایران در رسیدن به المپیک  و پایان کار عرفان اسماعیلاجیچ با هندبال ایران همراه بود.

با ناکامی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و پنجمی ایران و البته عدم صعود به جام جهانی فرانسه و المپیک ریو، تیم ملی از هم گسیخت و از آن زمان به بعد تیم ملی نه اردوی مناسبی داشته است و نه به طور جدی رنگ و بوی مسابقات بین‌المللی و تدارکاتی را به خود دیده است.

*یک تورنمنت و اردویی 10 روزه اجتماع نصفه و نیمه ملی‌پوشان در 10 ماه گذشته

پس از جدایی عرفان از تیم ملی، اردیبهشت ماه بالاخره با تصمیم کمیته فنی تا زمان تعیین سرمربی جدید، محسن طاهری هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. حضور طاهری در راس تیم ملی تا  آبان ماه ادامه داشت اما در این زمان تیم ملی تعطیل بود و تنها اردوی تیم ملی به اردوی کوتاه در تهران پیش از برگزاری تورنمنت دوستانه در قطر بر می‌گردد. تورنمنتی که قطری‌ها اوایل مرداد ماه و پیش از حضور در المپیک این دیدار را تدارک دیده بودند.

با تعطیلی تیم ملی و در ادامه فاصله بیش از 5 ماه در آغاز دور جدید لیگ برتر باعث شد تا ملی‌پوشان کلافه شوند و نسبت به شرایط موجود در هندبال اعتراض کنند. از طرفی با استعفای طاهری از هدایت تیم ملی در آبان ماه، تیم ملی در اوج بی نظمی و بی ثباتی قرار گرفت.

80 روز از استعفای طاهری گذشت اما خبری از سرمربی نیست

استعفای طاهری با روزهایی که مهدوی از ریاست فدراسیون هندبال استعفا داده بود، همزمان شد و با حضور سرپرست در فدراسیون قرار شد تا جلسه کمیته فنی تشکیل و در خصوص سرمربی تیم ملی تصمیم گرفته شود حتی اکبری، سرپرست فدراسیون تصمیم گرفت همراه تیم شهرداری کاشان راهی تور هلند شود و در حاشیه تورنمنت هلند به دنبال گزینه مناسب برای تیم ملی باشد! اما این سفر لغو و پس از مدت‌ها تاخیر این جلسه برگزار و بدون تصمیم گیری در مورد سرمربی به پایان رسید.

حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی بدون اردو و سرمربی؟

تعطیلی تیم ملی هندبال در حالی یکسال را پشت سرگذاشته است که مسئولان فدراسیون هندبال برای حضور تیم ملی در مسابقات کشورهای اسلامی که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، اعلام آمادگی کرده‌اند.بعلاوه ملی‌پوشان در دی ماه سال آینده باید در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی شرکت کنند.

با توجه به زمان باقیمانده تا آغاز مسابقات انتخابی جام جهانی و به منظور عدم تکرار ناکامی تیم ملی مانند مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین و باز ماندن از جام جهانی فرانسه، لازم است تا تکلیف تیم ملی که در راس آن انتخاب سرمربی است، هرچه سریعتر مشخص شود.

مطمئنا تعطیلی طولانی مدت تیم ملی و حضور لژیونرها در تیم‌های مختلف اروپایی، سبب از بین رفتن انسجام تیم ملی است و این تیم برای بازگشت به  آمادگی نیازمند زمان زیاد و اردوهای منسجم است. باید به یاد داشت که حضور بازیکنان کلیدی تیم ملی در لیگ‌های اروپایی و احتمال تداخل مسابقات اروپایی با تمرینات و اردوهای تیم ملی و به منظور عدم تکرار اتفاقات گذشته، لازم است تا از امروز برنامه‌ریزی‌ها انجام و بازیکنان در جریان برنامه‌های تیم ملی قرار گیرند تا در قراردادهای خود با باشگاه‌های مختلف این زمان‌ها را مد نظر قرار دهند.

برگزاری انتخابات نخستین راه حل برای برون رفت هندبال از بحران

با توجه به حضور سرپرست در راس فدراسیون هندبال و غیر هندبالی بودن اکبری و وظیفه اجرایی وی در امور فدراسیون، به نظر می‌رسد انتخاب سرمربی باید پس از انتخاب رئیس فدراسیون انجام گیرد تا گزینه انتخابی در راستای برنامه‌ها و خواسته‌های رئیس جدید گام بردارد اما این امر منوط به برگزاری هر چه سریعتر انتخابات فدراسیون است. مطمئنا فاصله زمانی کوتاه تا آغاز بازی‌های کشورهای اسلامی لزوم برگزاری هر چه سریعتر انتخابات را نشان می‌دهد و اگر قرار است تا پایان سال این انتخابات برگزار نشود لازم است تا در صورت حضور قطعی تیم ملی هندبال در آذربایجان، سرپرست فدراسیون تکلیف سرمربی را مشخص کند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تاخیر در برگزاری انتخابات بدترین حالت برای تیم ملی خواهد بود و در این شرایط و با حضور سرپرست در راس فدراسیون انتخاب سرمربی داخلی و یا خارجی برای تیم ملی بسیار مشکل خواهد بود. با وضعیت موجود در فدراسیون و عدم ثبات مدیریت انتخاب گزینه خارجی بسیارسخت است و منطق بر این حکم می‌کند که اگر کمیته فنی به دنبال سرمربی خارجی است این انتخاب را به بعد از معرفی رئیس فدراسیون موکول کنند تا سرمربی‌ای مناسب و هم راستا با برنامه‌های رئیس جدید در راس تیم ملی باشد./تسنیم
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان