عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۹:۲۸

مچ اندازی تاکتیکی 6 مربی لیگ برتر انگلستان!چه کسی پیروز خواهد شد؟

جدال تیم‌های بالای جدول لیگ برتر انگلیس در کنار اینکه رقابتی به سوی قهرمانی است، مچ‌اندازی تاکتیکی 6 مربی نامدار شاغل در این لیگ هم محسوب می‌شود.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،بررسی و ارزیابی عملکرد تیم‌های اول تا ششم جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس شامل چلسی، تاتنهام، لیورپول، آرسنال، منچسترسیتی و منچستریونایتد، نشان می‌دهد که تاکتیک‌های مورد استفاده مربیان نامدار این تیم‌ها در هفته‌های گذشته چه بوده است؛ کدام تیم روی ضربه‌های سر مرگبارتر به نظر می‌رسد یا کدامیک روی شوت‌ها و پاس‌های از راه دور؟ کدام تیم بیشترین تعداد ارسال داخل محوطه جریمه را دارد؟ کدام تیم بدترین دیسیپلین را دارد؟

موقعیت حمله

لیورپول در این فصل 49 گل زده که 7 گل از این تعداد از بیرون محوطه جریمه بوده و 293 موقعیت نیز ایجاد کرده است. در آمارهای سه موقعیت حمله، دفاع و پاسکاری این تیم از دیگر تیم‌های لیگ جزیره برتر است.

منچستریونایتد در رقابت‌های این فصل تنها 32 گل زده است، کمترین مقدار در مقایسه با 5 تیم دیگر بالای جدول. حدود نیمی از این گل‌ها را هم زلاتان زده است. او تا به حال 14 گل زده است. هر چند شاگردان ژوزه مورینیو بیشتر از هر 5 تیم دیگر بالای جدول ارسال به روی دروازه حریف داشته‌اند، میانگین آن‌ها حدود 5 ارسال در هر بازی است. هر بار که مروان فلینی در زمین بوده هم این ارسال‌ها بیشتر بوده‌اند.

در شرایطی که بیشترین ارسال مربوط به یونایتد بوده، بهترین تهدیدهای هوایی متعلق به آرسنال است. آن‎ها در کنار وست بروم در این زمینه بهترین هستند و 11 گل با ضربه سر زده‌اند. لیورپول و یونایتد هم با 8 گل با ضربه سر تیم‌های بعدی هستند. در مقایسه با این‌ها من‌سیتی و چلسی قدرتی در بازی هوایی ندارند و هر 2 تیم فقط 3 گل با سر زده‌اند.

در نمودار بالا به صورت ساعت‌گرد و به ترتیب گل‌ها، گل‌های با ضربه سر، گل‌های خارج از محوطه جریمه، شوت‌های داخل چارچوب، موقعیت‌های خلق شده، پنالتی‌های موفق، شوت‌های خارج از چارچوب و ارسال‌ها بررسی شده‌اند و رنگ‌های تیم‌ها به این صورت است: منچستریونایتد مشکی، منچسترسیتی آبی روشن، تاتنهام بنفش، چلسی آبی تیره، آرسنال سبز، لیورپول قرمز.

تاتنهام و لیورپول بیشتر از دیگر تیم ها شوت زده‌اند و میانگین شوت در چارچوب آن‌ها در هر بازی 6 است. تاتنهام هم بیش از همه شوت بیرون از چارچوب داشته است و به طور میانگین در هر 90 دقیقه 7 شوت زده‌اند. با وجود این تلاش تیم پوچتینو تنها یک بار از بیرون از محوطه جریمه گل زده است. منچستریونایتد در نیمه حریف 613 لمس توپ داشته، بهتر از این تیم من سیتی با 740، آرسنال با 720 و لیورپول با 681 هستند اما منچستریونایتد تنها یک بار پنالتی به دست آورده است، لیورپول، تاتنهام و منچسترسیتی هرکدام 6 پنالتی به دست آورده‌اند.

موقعیت دفاع

هر 6 باشگاه تعداد مشابهی دوئل داشته‌اند. تاتنهام و من‌سیتی میانگین حدود 58 دوئل هوایی برنده در هر بازی را دارند. یونایتد اما در بیشترین دوئل‌های هوایی برنده بوده و بیشترین قطع توپ را داشته است.

پیتر چک از آرسنال دروازه‌بانی بوده که در این 6 تیم شلوغ‌ترین روزها را گذرانده است. او میانگین 3 مهار توپ در هر 90 دقیقه را دارد و البته بیشترین گل در هر بازی را هم خورده است؛ 1.2 در هر بازی.

در نمودار بالا به ترتیب و به صورت ساعت‌گرد میانگین دوئل‌های موفق، دوئل‌های هوایی موفق، قطع توپ‌ها، کلین شیت‌ها، مهار‌ها، اشتباهات منجر به گل، امتیازات مربوط به بی نظمی، گل‌های خورده بررسی شده است. چلسی بیشترین کلین شیت را دارد، 12 بار و تنها 15 گل خورده است. تاتنهام هم 14 گل خورده دارد.

لیورپول و من سیتی بیشترین امتیازات را از روی اشتباهات منجر به گل از دست داده‌اند، اما باشگاه مرسی‌ساید بیشتر از هر تیمی به این صورت گل خورده است، 5 بار. این آمار درباره سیتی 4 است.

پاسکاری و روند کار

در نمودار زیر فعالیت‌های هر تیم در هر منطقه از زمین را در رقابت‌های فصل 17-2016 می‌بینید. هرچه رنگ آبی، پررنگ تر باشد فعالیت بیشتر است. لیورپول 497 پاس سالم در هر بازی دارد، استارت‌ها در هر بازی 596 است و 117 کیلومتر پوشش داده می‌شود. در این آمار لیورپول از همه برتر است و بعد از این تیم من سیتی قرار دارد. یونایتد 10 کیلومتر کمتر از لیورپول پوشش می‌دهد و 99 استارت کمتر در هر بازی دارد.

نمودار دوندگی این 6 تیم هم به شکل زیر است:

اگرچه قرمزها از نظر تعداد پاس در نیمه زمین حریف بعد از آرسنال و منچسترسیتی سوم هستند و آمارشان 285 پاس در هر بازی است، بیشترین پاس سالم در نیمه زمین خودشان را داده‌اند، 212 پاس با میانگین 43 درصد پاس سالم.

سیتی با میانگین مالکیت توپ 65 درصدی در هر بازی برترین تیم در این زمینه است، صدرنشین لیگ چلسی هم از این نظر بدترین آمار را با 55 درصد میانگین مالکیت دارد.

آرسنال بیشترین پاس در نیمه زمین حریف را داده است، با میانگین 299 پاس در هر بازی که 64 درصد آن هم پاس سالم است؛ تاتنهام هم با میانگین 238 پاس در هر بازی از این نظر بدترین آمار را دارد.

تسنیم
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان