عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۵/۱۱/۰۲ - ۶:۲۳

هشدار به بیماران دیابتی:اوزون‌تراپی از نظر علمی ثابت شده نیست

رییس انجمن جراحان زانوی ایران گفت: اوزون تراپی جزو درمان‌های آلترناتیو است که از نظر علمی ثابت شده نیست.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،دکتر محمد رازی در رابطه با نظر علمی انجمن ارتوپدی درخصوص اوزون تراپی یکی از روش‌های درمانی برای رفع دردهای شدید مفصل، کمر و گردن و درمان دردهای مختلف افزود: اوزون تراپی یکی از روش‌های به اصطلاح پزشکی جایگزین است و همانند بیشتر روش‌های مشابه در پزشکی جایگزین درمان‌هایی همچون سرطان، ایدز، دردهای مفاصل و بیماری MS و دستمایه تبلیغ فراوان است. این روش مورد تایید اداره دارو و غذای آمریکا نبوده و تا امروز در کتب و مقالات معتبر و نیز در مراکز آکادمیک مطرح موردی از استفاده آن در درمان صورت نگرفته است.

وی گفت: Hyperbaric Oxygen Therapy کاملا با این روش متفاوت است. اما متاسفانه در تبلیغاتی که توسط عرضه کنندگان این روش می‌شود، سعی در ارتباط این دو با هم می‌شوند، بنابراین این روش بر اساس شواهد موجود درمان استانداردی برای افراد دیابتی محسوب نمی‌شود.

رازی همچنین در پاسخ به این پرسش که چقدر اوزون تراپی در درمان دردهای ستون فقرات موثر است، خاطرنشان کرد: استفاده از اوزون تراپی در درمان دردهای ستون فقرات بر اساس مقالات موجود، شواهد کافی مبنی بر موثر بودن یا نبودن آن در درمان دیسک بین مهره‌ای وجود ندارد.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان