عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۹:۴۹

از اجرایی شدن رأی دیوان تا تکذیب هاشمی/ آغاز گلایه‌های تیراندازان از بدهی‌های میلیاردی

وزارت ورزش و جوانان بعد از ماه‌ها بالاخره رأی دیوان عدالت اداری را در خصوص انتخابات تیراندازی را اجرایی و مبینی را به عنوان سرپرست معرفی کرد.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،اوایل مهرماه بود که رأی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال انتخابات تیراندازی رسانه‌ای شد و بعد از آن نصرالله سجادی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در مصاحبه‌ای اعلام کرد مهلت دیوان عدالت اداری به ما مدت ها پیش به اتمام رسیده است و وزارت ورزش و جوانان به عنوان وزارتی قانون مدار ملزم به اجرای حکم این دیوان در خصوص رییس فدراسیون تیراندازی است.

سجادی در حالی این صحبت ها را مطرح کرد که یک ماه بعد بالاخره رأی دیوان اجرایی شد، اگرچه دیوان عدالت اداری بارها در اخطارهایی از وزارت ورزش و جوانان خواسته بود تا این حکم اجرایی شود. بار نخست چند ماه قبل از المپیک بود که دیوان حکم را صادر و از وزارت ورزش و جوانان خواست آن را اجرایی کند اما گودرزی وزیر وقت به دلیل در پیش بودن المپیک و تبعات اجرایی شدن این حکم روی نتایج تیراندازان در المپیک اجرای آن را به تاخیر انداخت. بعد از المپیک نیز و در اخطار دوم دیوان عدالت برای اجرای حکم سجادی به دلیل تغییرات رخ داده در راس وزارت و معرفی وزیر جدید از دیوان مهلت یک ماهه خواست که این مهلت نیز هفته هاست که به پایان رسیده و در نهایت پس از کش و قوس های فراوان سرانجام اجرایی شد.

* هاشمی همچنان تکذیب می‌کند!

موضوع دوشغله بودن مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی دو سال پیش در زمان برگزاری انتخابات هم مطرح شد، زمانی که هاشمی نماینده مجلس بود و سرانجام با اعتراض یکی از نامزدها بعد از دو سال بالاخره دیوان عدالت اداری رأی به ابطال انتخابات داد. این موضوع البته قبل از المپیک ریو به وزیر ورزش سابق ابلاغ شد و وی برای جلوگیری از هرگونه تنشی از رسانه‌ای کردن این موضوع جلوگیری کرد. هر چند بعد از رسانه‌ای شدن آراء دیوان، حاشیه‌های زیادی دامنگیر ورزشکاران و فدراسیون شد.

مهدی هاشمی در واکنش به دوشغله بودن خود، رأی دیوان و همین طور انتخاب سرپرست به شدت واکنش نشان داد. هاشمی در صحبت‌های خود گفته بود وزارت ورزش به مدت 3 سال است که تلاش می‌کند تا وی را حذف کند و البته در این بین سجادی را بیش از دیگران مقصر می‌دانست و آن را یک تسویه حسای شخصی عنوان می‌کرد. غافل از اینکه حکم صادره هیچ ارتباطی به وزارت ورزش و شخص سجادی ندارد و یک حکم قضایی به شمار می رود که لازم الاجراست.

وی همچنین تاکید کرد باید ابلاغ این موضوع در چارچوب قانون و از طریق وزیر باشد. در نهایت نیز شب گذشته مسعود سلطانی‌فر مهدی مبینی را به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب کرد تا حجت بر وی تمام شود، هر چند هاشمی اعتقاد داشت هنوز به وی ابلاغ رسمی نرسیده است. اما اعلام این خبر در خروجی سایت رسمی وزارت ورزش به معنای ابلاغ رسمی آن است.

* گلایه‌های تیراندازان از بدهی‌های میلیاردی

مهدی هاشمی در زمان خود اگرچه توانست سهمیه‌های المپیک را افزایش دهد، اما در مقابل بدهی‌های میلیاردی برجای گذاشت که همین موضوع باعث اعتراض وزارت ورزش شد. بدهی دنباله‌دار به لازلو سرمربی تیم ملی از یک طرف و برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در تهران و افزایش بدهی‌ها از سوی دیگر باعث نارضایتی ورزشکاران شده بود. تیراندازان در مصاحبه‌های مختلف همیشه از مشکلات مالی گلایه داشتند.

ابراهیم برخورداری ملی‌پوش تپانچه ایران درباره اجرایی شدن رأی دیوان و شرایط فدراسیون می‌گوید: به نظر می رسد اجرای این رای می تواند به بلاتکلیفی این رشته پایان دهد چرا که اصلا شرایط خوبی در این فدراسیون حاکم نیست.

پوریا نوروزی ملی‌پوش المپیکی تفنگ ایران هم در این باره گفت: ما حتی ساچمه نداریم و بدون دریافت ریالی برای مسابقات جهانی که قرار است اسفند ماه در هندوستان برگزار شود، آماده می شویم. حواشی به وجود آمده در خصوص فدراسیون به تیراندازان ضربه زد، چرا که واقعا در بدترین شرایط هستیم.

* نگرانی برای برگزاری انتخابات مجدد نیست

مهدی هاشمی بارها اعلام کرده از سمت خود در فدراسیون استعفا نمی‌دهد، اما آنچه مشخص است اینکه رأی دیوان عدالت اداری ارتباطی به وزارت ورزش ندارد و با برگزاری مجدد انتخابات اگر هاشمی اعتقاد به همراهی اعضای مجمع دارد، می‌تواند دوباره به این فدراسیون برگردد.

به گزارش فارس،مهدی هاشمی در مصاحبه‌های خود تاکید داشت اعضای مجمع به ادامه همکاری وی در فدراسیون تیراندازی راضی هستند، بر این اساس با توجه به اینکه قرار است دوباره انتخابات فدراسیون‌ها برگزار شود و با توجه به اینکه وی دیگر نماینده مجلس نیست، کاندیداتوری وی اشکالی ندارد. اگر اعضای مجمع موافق ادامه فعالیت هاشمی هستند در این صورت وی نباید در خصوص برگزاری انتخابات مجدد نگرانی داشته باشد. بنابراین بهتر است اجرای قانون و تمکین از حکم دیوان عدالت اداری را بپذیرد و بعد از برگزاری انتخابات دوباره به صندلی ریاست بازگردد.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان