عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۱:۳۵

دونده افشاکننده دوپینگ سیستماتیک روس‌ها: من خائن نیستم!

یولیا استپانووا دونده زن روسیه که نفر اول در افشای دوپینگ سیستماتیک ورزشکاران کشورش بود، گفت که هیچ خیانتی به روس‌ها نکرده است.
 
0   0   0 نظر

دونده زن روسیه که نفر اول در افشای دوپینگ سیستماتیک ورزشکاران کشورش بود، گفت که هیچ خیانتی به روس‌ها نکرده است.

به گزارش دیلی خبر ایران،«یولیا استپانووا» دونده 30 ساله اهل روسیه که دوپینگ سیستماتیک ورزشکاران روسیه توسط او افشا شد، خائن بودنش را رد کرد. وی افشا کرده بود که بیش از 100 ورزشکار المپیکی روسیه طی سال‌های اخیر چگونه با کمک مربیان خود به طور مخفیانه اقداماتی را در خصوص استفاده از مواد نیروزا انجام دادند.

استپانووا که توسط «ولادیمیر کازارین» مربی سابقش خائن لقب گرفته بود، هم‌اکنون به همراه شوهرش ویتالی در آمریکای شمالی مخفی شده است.

استپانووا اظهار داشت: در سال 2007، کازارین برای اولین بار به من هورمون تستسترون را تزریق کرد. می‌دانستم که این کار ممنوع شده است، اما مربی توضیحاتی را به من داد و گفت که این کار مشکلی ندارد. هر شب خواب می‌دیدم که بازرسان دوپینگ از ما تست می‌گیرند. در واقع تست دوپینگ تبدیل به کابوس هر شبم شده بود. از تست دادن واقعاً می‌ترسیدم، چون نمی‌دانستم که سیستم چگونه عمل می‌کند.

این ورزشکار که در سال 2013 با محرومیت دو ساله مواجه شد، گفت که این محرومیت او را مصمم به افشای مشکلات عمیق در ورزش روسیه کرده است. استپانووا در این باره عنوان کرد: این یک نقطه عطف برایم بود و من یک انتخاب یا شانس دوباره داشتم. من می‌توانستم دوباره به همان سیستم بازگردم و همان‌گونه فکر کنم، البته باید همچنان به دروغ گفتن ادامه می‌دادم. آنها نیز مرا به تیم ملی بازمی‌گرداندند و حتی پول و چیزهای دیگر به من می‌دادند، اما من کار درست را انجام دادم.

به گزارش تسنیم استپانووا ادامه داد: خودم را یک خائن نمی‌دانم. فکر می‌کنم گفتن حقیقت از هر چیزی بهتر است. کشور ما نمی‌خواست با آنها مواجه شود. تنها دلیل من نیز برای گفتن حقیقت، تلاش برای متوقف کردن این شرایط بود.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان