عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۵/۶/۰۷ - ۱۰:۱۷

دليل گیگ خوری و حجم خوری زودهنگام اينترنت كاربران!

معاون سازمان تنظيم مقررات ارتباطات با تاكيد بر اينكه تاكنون هيچ موردي مبني بر كم فروشي و «گيگ خوري» اينترنت گزارش نشده است، در مورد دلايلي كه سبب بروز اين مشكل براي كاربران مي شود توضيح داد.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،حسين فلاح جوشقاني، در مورد نارضايتي كاربران اينترنت از اتمام زودهنگام بسته هاي مصرفي اينترنت كه به گيگ خوري و يا حجم خوري تعبير مي شود، اظهار داشت: ما اين موضوع را در برخي رسانه ها مي شنويم اما چنانچه اين ادعا به صورت مصداقي به ما اعلام شود، آن را پيگيري خواهيم كرد و تخلف اپراتور را گزارش مي كنيم.

 وي با بيان اينكه براساس مستندات و پيگيري هاي انجام شده از سوي رگولاتوري، تاكنون با موضوع كم فروشي و حجم خوري اينترنت مواجه نشده ايم، تاكيد كرد: سيستم هاي نظارتي ما نشان مي دهد كه اپراتورهاي اينترنت و موبايل به ميزان حجم اينترنتي كه به مشترك مي فروشند، سرويس ارائه ميدهند، حجمي خورده نميشود و كم فروشي اتفاق نمي افتد. سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، تصريح كرد: چنانچه كاربران با موردي مواجه شدند كه مصداق اين را ثابت مي كند، آن را به رگولاتوري اعلام كنند.

بي توجهي كاربران به صرف زمان و حجم اينترنت در شبكه هاي اجتماعي اين مقام مسئول در رگولاتوري با بيان اينكه شايد در بسياري مواقع بي توجهي كاربران به صرف وقت در شبكه هاي اجتماعي، باعث مصرف حجم زيادي از اينترنتشان مي شود، ادامه داد: كاربران بدون آنكه متوجه گذر زمان باشند در در شبكه هاي اجتماعي حضور دارند و متوجه نميشوند كه حجم زيادي از بسته اينترنتشان در اين بازه زماني به اتمام مي رسد.

 وي اضافه كرد: موضوع ديگري كه كاربران اينترنت به ويژه كاربران اينترنت موبايل با آن درگير هستند، بحث بدافزارها است كه ممكن است هم حجم اطلاعات گوشي را جابجا كرده و يا اينكه در استفاده از بسته هاي اينترنتي مشترك، اختلال ايجاد كند.

 فلاح جوشقاني گفت: مواردي گزارش شده است كه كاربر بر روي موبايل خود بسته اينترنتي و يا سرويس اينترنتي را فعال نكرده است اما بررسيها نشان مي دهد كه اين سرويس براي مشترك فعال است و پهناي باند اينترنت مصرف مي كند.

 اين موضوع به دليل وجود برخي بدافزارها ( نرم افزارهاي مخرب) در گوشي مشترك، مشاهده مي شود و باعث ايجاد اختلال در دريافت سرويس مشترك مي شود. در اين موضوع هم حق با مشترك است و هم با اپراتور.

 سرپرست معاونت نظارت رگولاتوري با اشاره به اينكه بدافزارها در بسياري از موارد براي مشتركان موبايل مشكل ايجاد مي كنند، افزود: اينكه كاربر بدون اطلاع، نرم افزاري را روي موبايل خود نصب مي كند و در كنار آن نيز يك نرم افزار مخرب نصب شده است، باعث مي شود كاهش حجم اينترنت و به نوعي گيگ خوري اتفاق بيافتد.

 حتي يك مورد گيگ خوري را هم اعلام عمومي مي كنيم وي با اشاره به اين موارد كه ممكن است دليل ادعاي كاربران براي اتمام زودهنگان بسته هاي اينترنتي شان باشد، خاطرنشان كرد: اگر با مصداقي مواجه شويم كه اپراتوري حتي يك مورد در حق مشتركي اجحاف كرده باشد و مثلا به ميزان حجم اينترنتي كه فروخته است، به مشترك واگذار نكرده و حجم خوري كرده باشد، به شدت با آن برخورد خواهد شد و حتي در رسانه ها اعلام عمومي خواهيم كرد.

فلاح جوشقاني با تاكيد براينكه تا اين زمان ، بررسي ها نشان نمي دهد كه اپراتورهاي موبايل و اينترنت، اين اقدام را انجام داده باشند گفت: كاربران در صورتي كه شك دارند مي توانند ريز مصرفشان را از اپراتورهاي خود بخواهند. در اين زمينه مي توانند به پرتال اپراتور مراجعه كرده و با درج شناسه و اكانت، ريز مصرف خود را ببينند و اگر با مورد متناقضي برخورد كردند ابتدا به اپراتور و سپس به سامانه رسيدگي به شكايات 195 اعلام كنند.

اين مقام مسئول در رگولاتوري با اشاره به اينكه وظيفه اين سازمان، پيگيري و نظارت بر عملكرد اپراتورهاي ارتباطي است، تاكيد كرد: تاكنون به اين نتيجه نرسيده ايم كه اپراتورهاي ما كم فروشي كرده و يا حجم خوري داشته باشند.

 وي در مورد سيستم آنلاين سنجش كيفيت اينترنت نيز گفت: اين سيستم كيفيت دسترسي به شبكه اپراتورهاي اينترنتي و موبايلي را گزارش مي دهد اما كاربران براي اطلاع از حجم بسته هاي اينترنتي خود بايد به پرتال اپراتورها مراجعه كنند.

 ما نيز پيرو وظيفه قانوني و شرعي خود، در صورت اعلام مواردي از سوي كاربران، به سيستم اپراتور دسترسي داريم و ادعاي كاربر و عملكرد اپراتور را مطابقت داده و در صورت تاييد اين ادعا، با اپراتور مربوطه برخورد خواهيم كرد.  
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان