عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۴/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۰

حال خبرنگار فلسطینی"محمد القیق"وخیم و هر لحظه امکان از کار افتادن ارگانهای بدنش وجود دارد!+فیلم

خبرنگار اسیر فلسطینی که از87 روز در زندان رژیم صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می برد، به بدترین وضع رسیده است و هر لحظه امکان از کارافتادن عملکرد اعضای بدن و به شهادت رسیدن وی وجود دارد.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،به نقل از خبرگزاری معا فلسطین، «هبه مصالحه» یکی از وکلای مرکز رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی شب گذشته از بیمارستان «العفوله» اعلام کرد که علامت های سکته در این لحظات در بدن «محمد القیق» اسیر فلسطینی که هشتاد و هفت روز در اعتصاب غذا به سر می برد، نمایان و مشخص است.

این خبرنگار اسیر فلسطینی در اعتراض به قانون بازداشت اداری که در سرزمین های اشغالی فلسطین توسط صهیونیستها وضع شده است، تا به امروز

87 روز در اعتصاب غذا به سر می برد.

شایان ذکر است؛بازداشت اداری یعنی آنکه رژیم اشغالگر، شخصی را بدون هیچ گونه اتهام و بدون ارسال پرونده آن به دادگاه به منظور محاکمه شدن، بازداشت نماید. «کمیته بین‌المللی صلیب سرخ» بازداشت اداری را بدین صورت تعریف کرده است: محروم کردن شخص از آزادی خود بنا به دستور شاخه‌های اجرایی نه دستور قضایی و بدون طرح اتهام جنایی علیه فرد بازداشت شده. (شرح 2 پروتکل الحاقی 8 ژوئن 1977 توافقنامه ژنو مصوب 1949)

این نوع بازداشت با استناد به دستور اداری، بدون توجه به حکم دادگاه، عدم وجود دادخواست و بدون محاکمه بر اساس حقوق بین‌المللی، انجام می‌گیرد.بازداشت اداری، یک اقدام خودسرانه‌ غیرقانونی است و با ساده‌ترین معیارهای بین‌المللی حقوق بشر، مغایرت دارد.

«هبه مصالحه» خانم وکیل فلسطینی با اشاره به اینکه پزشکان بیمارستان مذکور علنا از وضعیت بد و وخیم «محمد القیق» صحبت می کنند، خبر داد که پزشکان بیمارستان در حالت آماده باش به سر می برند چراکه وضعیتش بسیار پیچیده شده و هر لحظه امکان دارد که به شهادت برسد.

 


درد شدید در ناحیه سینه، دردهای شدید و ناگهانی در قلب، بالارفتن درجه ی حرارت بدن، از دست دادن قدرت تکلم و شنیدن تقریبا به صورت کامل، التهاب در دو چشم، زانوها، دردهای پهلو، خستگی، لاغری شدید و کاهش دهها کیلو از وزنش از جمله آخرین وضعیت وخیم جسمانی این اسیر فلسطینی است که می توان گفت در این لحظات در حال جنگیدن با مرگ است که البته مرحله ای بسیار سخت به شمار می رود و هر سکته ای ممکن است با توجه به جسم ضعیفش برایش اتفاق بیفتد.

از طرفی«عیسی قراقع» رئیس مرکز رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به تصمیم برای کشتن این خبرنگار اسیر متهم کرده و بر این موضوع تاکید کرد که دولت رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته که این اسیر را بدون تفهیم هیچ اتهامی و حتی بدون محاکمه بکشد.

این مقام مسئول فلسطینی از همه جهات ها و سازمان های محلی و بین المللی خواست تا برای نجات زندگی «محمد القیق» فورا دست به اقدامی بزنند و افزود: ما ساعت های آتی را تضمین نمی کنیم چراکه ممکن است شهادت وی را شاهد باشیم و این غیر معقول و منطقی است که جهان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی به منظور آزاد کردن اسیری که ظالمانه در حبس به سر می برد، در اختیار نداشته باشد.

همچنین «فیحاء شلش» همسر «محمد القیق» در یک کنفرانس خبری در الخلیل همزمان با تظاهرات گسترده در اعلام همبستگی با همسرش سخن می‌گفت، خطاب به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: فرزند تو با خطر مرگ روبروست پس نهایت تلاشت برای آزادی او و نجاتش را انجام بده، ما وقت زیادی نداریم.
 
همسر «القیق خطاب» به گروه‌های مقاومت نیز گفت: اگر همین حالا برنخیزید و «محمد» را نجات ندهید پس نیازی به تسلیت گفتن شما هنگام شهادتش نیز نیست، برگزاری عزا را از شما نمی‌پذیرم.

اسلام تایمز
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان