عضویت در خبرنامه
پست الکترونیکی:

۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۱۷:۱۵

کمبود روابط جنسی در زندگی امروزی یکی از مهمترین عوامل باردار نشدن خانم هاست!

متخصصان باروری بر این باورند سرد شدن علایق جنسی در زوجین با توجه به زندگی پر استرس امروزی یکی از مهمترین عوامل ناباروری زنان است.
 
0   0   0 نظر

به گزارش دیلی خبر ایران،زندگی صنعتی و ماشینی و استرسهای روزانه و مشکلات اقتصادی و غیره باعث می گردد زوجین مانند روزهای اولیه ازدواج علایق جنسی کمتری به یکدیگر داشته باشند.یکی از متخصصان باروری می گوید یکی از مهمترین عوامل نازایی در خانم ها در زمان کنونی زندگی پر از استرس، کمبود علایق جنسی و عدم داشتن ارتباط جنسی کافی با یکدیگر است.

دکتر گیتا ونکات متخصص و مشاور در کلینیک باروری خیابان هارلی می گوید عدم داشتن تماس جنسی بین زوجین یکی از مهمترین عواملی است که سبب ناباروری زنان می گردد.معمولا زوجین زمان تخمک گذاری با یکدیگر ارتباط برقرار می نمایند اما انها کاملا در اشتباه هستند به خاطر اینکه پیش بینی زمان دقیق باروری کار دشواری است و این می تواند مانعی در بارور شدن خانم ها باشد

به گزارش دیلی خبر ایران،خانم گیتا می افزاید برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و باردار شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا 24 ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم‌ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از 24 ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه دهد، مگر اینکه لقاح صورت پذیرد.اگر در حوالی زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال باردار شدن شما افزایش می‌یابد و شما می‌توانید خوشحال باشید، زیرا شانس با شما همراه است: در زوج‌های معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه دار شوند، در هر دوره 20% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا 85% از خانم‌هایی که بدون استفاده از یکی از روش‌های جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یک سال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیینِ زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمالِ حامله شدن خود را افزایش دهید. همچنین شما می‌توانید از این اطلاعات استفاده کرده و با خودداری از آمیزش در نزدیک زمان تخمک گذاری، از بارداری جلوگیری کنید. البته توجه داشته باشید که این روش، بهترین روش جلوگیری از بارداری نیست و استفاده از آن ممکن است موفقیت آمیز نباشد

دکتر ونکات در بخش دیگری از سخنان خود به زندگی پر مشغله امروزی اشاره می نماید که چگونه استرسهای شغلی و مالی فرصت را از ادمها ربوده و انها کمتر به مسائل جنسی خود اهمیت می دهند.زندگی انها پر از مشغله است و مجبورند برای روابط جنسی خود متوسل به تقویم شوند تا زمانی حوالی تخمک گذاری را برای مقاربت انتخاب نمایند

به گزارش دیلی خبر ایران،خانم گیتا می افزاید در زندگی پر مشغله امروزی افراد هیچ گونه اواویتی برای روابط جنسی خود ندارند.انها گرفتار و خسته و کوفته از سر کار می رسند و پای جعبه جادویی تلویزیون جا خشک می نمایند.ذهن افراد مملو از استرسهای روزانه است.انها به مرور احساس تمایلات جنسی خود را از دست می دهند.زندگی مدرن امروزی یکی دیگر از مهمترین عوامل ناباروری در افراد است

دکتر ونکات می افزاید بیشتر زوجین از این مورد اگاهی ندارند که برای رسیدن به حد اعلای باروری باید بیشتر با یکدیگر تماس جنسی داشته باشند در عوض انها منتظر فرا رسیدن زمان تخمک گذاری می مانند و غافل از اشتباه خود هستند.

توضیح چند اصطلاح:

تخمک گذاری چیست؟ 

تخمک گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان شما به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار کدام تخمدان، تخمک آزاد می‌کند نسبتاً نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک گذاری در دوره‌های قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدان‌ها تقسیم نمی‌شود.

چطور می توان زمان تخمک گذاری را تشخیص داد؟

زمانی را که دوره قاعدگی بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس 12 تا 16 روز از آن کم کنید. این چند روز،‌‌ همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم‌هایی که یک دوره کامل آن‌ها 28 روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولاً روز تخمک گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمول چند روز طول می‌کشد.
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
CAPTCHA code
کد امنیتی
 
آرشیو اخبار
دیگران می خوانند
 

 
 
کد نمایش اخبار در سایت ها و وبلاگ ها : 

تمامی خدمات ا سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کارک - استخدام هزاران فریلنسر ورکفا - دورکاری و برونسپاری طراحی سایت سمایان